Gdzie będę za dziesięć lat?

Kariera w DZP.

DZP partnerem merytorycznym II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy z Rachunkowości i Podatków

30.04.2018

Dnia  20 kwietnia 2018 roku odbył się finał II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy z Rachunkowości i Podatków, nad którym DZP objęło patronat merytoryczny.

Inicjatywa działającego przy Akademii Leona Koźmińskiego KN „Audytor” we współpracy z  kancelarią Domański Zakrzewski Palinka (partner merytoryczny) oraz firmą Vistra (patronat merytoryczny oraz sponsor) skierowana była do wszystkich studentów studiów uczelni wyższych na terenie całej Polski zainteresowanych zagadnieniami związanymi z podatkami i rachunkowością.

Tematyka tegorocznej edycji konkursu obejmuje zagadnienia takie jak:

  • Ujmowanie, wycena aktywów i pasywów według Ustawy o rachunkowości
  • Opodatkowanie podatkiem dochodowym od osób fizycznych, podatkiem od towarów i usług, podatkiem od nieruchomości, podatkiem od spadków i darowizn oraz ogólne unormowania prawa podatkowego.

Konkurs był podzielony na dwa etapy. Pierwszy etap online, zakończony 19 marca, zakładał odpowiedź na listę pytań jednokrotnego wyboru przesyłaną drogą elektroniczną po otrzymaniu zgłoszenia od uczestnika. Spośród nadesłanych 145 odpowiedzi zostali wyłonieni autorzy najlepszych prac, którzy 20 kwietnia wzięli udział w drugim, finałowym, etapie konkursu – teście składającym się z pytań  zarówno otwartych jak i zamkniętych, który odbył się na terenie Akademii Leona Koźmińskiego przy ul. Jagiellońskiej 57/59 w Warszawie. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło jeszcze tego samego dnia, a wyniki zostały zamieszczone na terenie uczelni.

Dla zwycięzców konkursu zostały przewidziane atrakcyjne nagrody:

                I miejsce – tablet iPad Air 2 oraz płatne praktyki w zespole Praktyki Podatkowej DZP
                II miejsce – kamera GO PRO Hero 5 oraz płatne praktyki w zespole Praktyki Podatkowej DZP
                III miejsce – głośnik JBL Charge 3 oraz płatne praktyki w zespole Praktyki Podatkowej DZP

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w projekcie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy wygranej!

aktualności

Bądź na bieżąco z DZP