Gdzie będę za dziesięć lat?

Kariera w DZP.

Finał Konstytucyjnego Turnieju Sądowego

07.12.2016

logo turniej kts strona www3 grudnia 2016 roku uroczystym finałem zakończyła się III edycja Konstytucyjnego Turnieju Sądowego – moot court z zakresu prawa konstytucyjnego, który skierowany był do studentów prawa oraz aplikantów.

Turniej odbywał się w dwóch etapach. Pierwszy, pisemny, polegał na drużynowym przygotowaniu wniosku do Trybunału Konstytucyjnego, który kwestionował przyjęte rozwiązania ustawowe, a także odpowiedzi na ten wniosek. Drugi, ustny, obejmował najlepsze drużyny wyłonione z pierwszej części Turnieju oraz polegał na symulacji rozprawy przed Trybunałem Konstytucyjnym.

Rozgrywki Turnieju toczyły się w dwóch równoległych ligach: studenckiej i aplikanckiej. Najlepsze dwie drużyny z każdej z lig zostały zaproszone do udziału w Wielkim Finale, podczas którego wyłoniono zwycięzców.

Tegoroczny finał odbywał się w siedzibie Trybunału Konstytucyjnego, a zmagania uczestników oceniał wybitny 15-osobowy skład sędziowski, w tym, z ramienia DZP Marcin Matczak, Partner i Tomasz Zalasiński, Counsel w Praktyce Life Sciences.

Organizatorem Konstytucyjnego Turnieju Sądowego było Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy. Kancelaria DZP, jako jeden ze sponsorów, dla wszystkich finalistów przygotowała drobne upominki, a zwycięska drużyna otrzymała nagrodę główną: miesięczne, płatne praktyki w zespole Life Sciences.

aktualności

Bądź na bieżąco z DZP