Gdzie będę za dziesięć lat?

Kariera w DZP.

DZP współpracuje z The Swan Foundation

05.12.2016

the swan fundationKancelaria DZP rozpoczęła współpracę z The Swan Foundation, której celem jest wspierane szczególnie uzdolnionej młodzieży licealnej w aplikowaniu na studia zagraniczne na najbardziej prestiżowych uczelniach całego świata (m.in. Oxford, Cambridge, Harvard).

The Swan Foundation współpracując z uczelniami wyższymi oraz firmami prywatnymi wspiera swoich podopiecznych w pozyskiwaniu wartościowych ofert praktyk i staży.

Działalność fundacji koncentruje się na trzech obszarach:

  • wsparciu finansowania studiów za granicą,
  • pomocy w aplikowaniu na uczelnie poprzez szereg zajęć teoretycznych i praktycznych prowadzonych przez The Swan School, rekomendację aktywności pozaszkolnych, omówienie zasad rekrutacji oraz przygotowanie do rozmów kwalifikacyjnych i testów,
  • kuźnia talentów (rozwijanie wiedzy szkolnej w praktyce).

Bardzo istotnym atutem podczas aplikowania na uczelnie zagraniczne jest rozwijanie wiedzy ponad standardowe ramy programowe oraz wykazywanie aktywności w obszarach powiązanych z wybranym kierunkiem studiów poprzez odbywanie staży, warsztatów czy job shadowing (zapoznawanie się z tajnikami zawodu przez obserwację i wspieranie pracy opiekuna).

Pierwszego zarekomendowanego przez fundację ucznia już zaprosiliśmy do współpracy na zasadach job shadowing, a w najbliższych tygodniach pojawią się kolejni. Każdy z uczniów pod okiem opiekuna i w godzinach dostosowanych do swojego planu zajęć oraz pozostałych aktywności pozaszkolnych będzie miał okazję zdobyć pierwsze doświadczenia zawodowe i przekonać się jak w praktyce wygląda praca prawnika.

Wierzymy w młode talenty, dlatego będziemy śledzić dalsze losy naszych podopiecznych i gorąco im kibicować.

aktualności

Bądź na bieżąco z DZP