Nasze doradztwo?

Transakcja zakupu 70 proc. udziałów Kino Świat

DZP doradza ITI Neovision w transakcji nabycia 70 proc. udziałów Kino Świat

21.11.2019

Doradzaliśmy ITI Neovision w transakcji zakupu 70 proc. udziałów Kino Świat. Mniejszościowy pakiet udziałów zostanie w rękach Tomasza Karczewskiego i Marcina Piaseckiego, którzy pozostają w Spółce i będą współtworzyć jej dalszy rozwój.
Kupno pakietu większościowego Kina Świat to pierwsze przejęcie realizowane przez właściciela platformy nc+. Dzięki przejęciu ITI Neovision, operator platformy nc+, uzyskał dostęp do katalogu produkcji filmowych z portfela Kina Świat. To 1,2 tys. filmów kinowych i seriali telewizyjnych.

Doradcami ITI Neovision w transakcji byli eksperci z Praktyki Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć - Marek Świątkowski, Partner, Damian Szczygielski, Senior Associate, Joanna Fasula, Associate oraz Wojciech Dziomdziora, Counsel z Praktyki IP&TMT.

Spółka ITI Neovision należy do francuskiej Grupy Canal+ (51 proc.),, a jej mniejszościowym udziałowcem jest TVN Discovery Polska. Od 2013 r. jest operatorem satelitarnej platformy nc+ - drugiej co do wielkości platformy w Polsce, mającej ok. 2,2 mln abonentów. Jest nadawcą kanałów telewizyjnych: Canal+, Canal+ Sport, Canal+ Sport 2, Canal+ Family, Canal+ 1, Canal+ Film, Canal+ Seriale, Ale Kino+, Planete+, Domo+, Kuchnia+, teleTOON+ oraz MiniMini+.

Kino Świat to największy dystrybutor filmów w Polsce. Ma licencje obejmujące kina, wideo (płyty DVD, Blu-ray), wideo na życzenie (VoD) i telewizje. Współpracuje z najważniejszymi polskimi studiami filmowymi, a także z niezależnymi producentami amerykańskimi, takimi jak Miramax, Lions Gate, New Line Cinema, Focus Features, Film Nation, Universal Pictures oraz największymi firmami europejskimi – Studiocanal, EuropaCorp, Wild Bunch, Pathé i Gaumont. Kino Świat zajmuje się również produkcją i koprodukcją polskich i zagranicznych filmów. Firmę założył w 2001 r. Tomasz Karczewski. Drugim współwłaścicielem jest Marcin Piasecki.

 

Bądź na bieżąco z DZP