Co słychać w DZP?

Nasze aktualne projekty.

DZP doradcą ERG Poland Holding w transakcji nabycia projektu budowy farmy wiatrowej

07.01.2021

Autorzy:
Rafał Hajduk
Anna Konopka
Małgorzata Wężyk
Michał Pytkowski
Karina Krzoska

Kancelaria DZP doradzała ERG Poland Holding w transakcji zakupu 100% udziałów w spółce EW Piotrków Kujawski, która wybuduje park wiatrowy o mocy 24,5 MW do marca 2022 roku. Wartość transakcji oraz budowy parku wiatrowego opiewa na 36,5 mln euro (167 mln zł).

W ramach transakcji, ERG Poland Holding, spółka zależna włoskiego koncernu energetycznego ERG SpA, nabyło 100 procent udziałów w EW Piotrków Kujawski od Vortex Energy. Spółka EW Piotrków Kujawski posiada uprawnienia do budowy parku wiatrowego o mocy 24,5 MW w północno-środkowej Polsce.

Transakcja obejmuje również kontrakty na dostawę turbin i wykonanie robót budowlanych i elektrycznych. Zakończenie prac budowlanych jest planowane na pierwszy kwartał 2022 roku. Projekt posiada piętnastoletni kontrakt na dostawy energii a po uruchomieniu, farma wiatrowa ma produkować około 76 GWh rocznie. Dzięki transakcji potencjał produkcyjny projektów ERG w Polsce wzrośnie do 142 MW.

Z ramienia DZP transakcję prowadził Rafał Hajduk, Partner i Szef Zespołu Energetycznego, a w skład zespołu transakcyjnego wchodzili: Małgorzata Wężyk, Anna Konopka, Michał Pytkowski oraz Karina Krzoska.

Bądź na bieżąco z DZP