Co słychać w DZP?

Nasze aktualne projekty.

DZP doradzało EnerCap Power Funds przy sprzedaży farmy wiatrowej o mocy 22 MW na rzecz Green Investment Group

18.02.2021

Kancelaria DZP doradzała EnerCap Power Funds przy sprzedaży lądowej farmy wiatrowej Ścieki o mocy 22 MW na rzecz należącej do Macquarie Green Investment Group (GIG).

W wyniku transakcji, fundusz EnerCap Power Funds, zarządzany przez EnerCap Capital Partners, sprzedał farmę wiatrową Ścieki, znajdującą się w centralnej Polsce, na rzecz Green Investment Group. Farma wiatrowa, która działa już od ponad ośmiu lat, składa się z 11 turbin wiatrowych Vestas V90 o mocy 2 MW każda.

EnerCap Power Funds zarządza EnerCap Capital Partners – wyspecjalizowany inwestor i doradca w zakresie czystej energii, koncentrujący się na regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Fundusz zapewnił finansowanie kapitałowe dla projektów wiatrowych i fotowoltaicznych w Chorwacji, Czechach, Rumunii i Polsce o mocy ponad 420 MW. Farma wiatrowa Ścieki została nabyta przez fundusz jako jego pierwszy projekt wiatrowy w Polsce w 2009 roku, a jej budowa została zakończona w 2012 roku.

Curo Energy, nowa specjalistyczna firma doradcza grupy EnerCap, poprowadzi komercyjną eksploatację farmy wiatrowej Ścieki w trakcie przekazywania jej GIG.

Klientowi doradzał zespół, na czele którego stał Rafał Hajduk, Partner i szef zespołu prawa energetycznego, a w skład którego wchodzili: Natalia Plaskiewicz, Michał Pytkowski, Anna Konopka oraz Karina Krzoska.

Bądź na bieżąco z DZP