Czy realizuje swoje cele biznesowe?

DZP wspiera Tauron w inwestycji w zieloną energię

DZP wspiera Tauron w inwestycji w zieloną energię

21.12.2022

DZP doradzało Grupie Tauron przy zakupie projektu farmy wiatrowej o łącznej mocy 30 MW. Elektrownia zostanie wybudowana w Warblewie w województwie pomorskim. Jest to trzynasta wiatrowa inwestycja spółki.

Farma wiatrowa będzie składała się z 15 turbin, każda o mocy 2 MW i zaopatrzy w energię elektryczną około 28 tysięcy gospodarstw domowych. Rozpoczęcie inwestycji nastąpi na początku 2023 roku, a pierwsza energia elektryczna popłynie z tej farmy w trzecim kwartale 2024 r.

Grupa Tauron, jako największy dystrybutor energii w Polsce, obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju. Inwestycja, przy której doradzał zespół energetyki DZP jest kolejnym krokiem Taurona w realizacji strategii zakładającej zwiększenie do 80% udziału OZE w miksie wytwórczym spółki.

Nasze doradztwo w procesie zakupu projektów farm wiatrowych obejmowało wszystkie etapy transakcji. Klienta wsparli eksperci z Praktyki Infrastruktury i Energetyki: Rafał Hajduk, Partner, Małgorzata Wężyk, Senior Associate, Natalia Plaskiewicz, Associate, i Michał Pytkowski, Associate.

Bądź na bieżąco z DZP