Co słychać w DZP?

Nasze aktualne projekty.

R.Power zasili infrastrukturę Orange Polska energią z fotowoltaiki

10.10.2023

Kancelaria DZP doradzała spółce R.Power, wiodącemu zintegrowanemu niezależnemu producentowi energii słonecznej w Polsce, przy zawarciu 10-letniego kontraktu cPPA z Orange Polska. Od 1 lipca 2024 roku infrastruktura operatora telekomunikacyjnego będzie zasilana energią elektryczną z farm fotowoltaicznych R.Power.

Zawarta umowa zapewni Orange Polska dostawę ponad 600 GWh zielonej energii w latach 2024-2034, co zaspokoi od 8 do 10 proc. rocznego zużycia spółki. Kontrakt ma kluczowe znaczenie dla zwiększenia dostępu do zielonej energii w Polsce i przyspieszenia transformacji energetycznej. Zwiększanie sprzedaży energii w ramach kontraktów cPPA jest obecnie jednym z kluczowych priorytetów R.Power, natomiast dla Orange Polska wieloletnie dostawy zielonej energii są kolejnym krokiem do osiągnięcia założonego celu do 2040 roku zeroemisyjności.

„Kontrakt pozwoli nam na przyspieszenie realizacji strategii budowy własnych źródeł wytwórczych zarówno w Polsce, jak i na innych rynkach europejskich oraz zwiększy poziom komercjalizacji projektów z naszego portfela.  Obecnie zarówno w Polsce, jak i na innych rynkach europejskich posiadamy 1,5 GW projektów z zabezpieczonym dostępem do sieci oraz ponad 18 GW mocy na wcześniejszych etapach rozwoju projektów. Siłą R.Power jest stabilny kapitał tj. stojący za Grupą Fundusz Trójmorza. Dzięki temu możemy w bezpieczny i przewidywalny sposób prowadzić największe inwestycje w źródła fotowoltaiczne w całej Europie” – powiedział prezes R.Power, Przemek Pięta.

Z ramienia DZP klientowi doradzał Rafał Hajduk, Partner z Praktyki infrastruktury i Energetyki, szef zespołu doradztwa energetycznego.

Bądź na bieżąco z DZP