Co słychać w DZP?

Nasze aktualne projekty.

Doradztwo DZP w transakcji przejęcia fińskiego twórcy innowacji przez polską firmę Budmat

30.10.2023

DZP doradzało polskiej firmie Budmat Bogdan Więcek, specjalizującej się w branży budowlanej, przy zakupie 100% udziałów w fińskiej firmie Samesor Oy produkującej innowacyjne maszyny profilujące.

Klient DZP to wiodącą na polskim rynku firma zajmująca się produkcją oraz dostawą dachów stalowych, systemów rynnowych oraz konstrukcji wsporczych dla fotowoltaiki. Wśród najistotniejszych projektów realizowanych w ostatnim czasie przez Budmat można wskazać dostawę konstrukcji dla największej inwestycji OZE w regonie Europy Środkowo-Wschodniej, farmy wiatrowo-fotowoltaicznej w Kleczewie.

Kupiony przez naszego klienta Samesor Oy to funkcjonująca od 60 lat na rynku fińskim firma specjalizująca się w projektowaniu i produkcji zaawansowanych technologii do profilowania blach stalowych, której projekty dostępne są w 67 krajach na całym świecie. Dzięki przejęciu Samesor, Budmat zyskał więc dostęp do nowoczesnej technologii, umożliwiającej dalsze inwestycje w nowatorskie rozwiązania branży dachowej. 

Doradztwo DZP dla Budmat obejmowało wszystkie etapy transakcji, począwszy od negocjacji, przez koordynację badania due diligence prowadzonego przez fińską kancelarię Castrén & Snellman, współpracę w przygotowaniu dokumentacji transakcyjnej, aż po podpisanie i zamknięcie transakcji.

Transakcję po stronie DZP prowadzili Marek Świątkowski, Partner oraz Michał Klimowicz, Associate z Praktyki Prawa Spółek, Fuzji i Przejść.

Bądź na bieżąco z DZP