Jak prawo może pomóc w rozwoju biznesu?

DZP doradzało Tauron Zielona Energia przy projekcie pierwszej farmy PV w formule cable pooling

DZP doradzało Tauron Zielona Energia przy projekcie pierwszej farmy PV w formule cable pooling

16.01.2024

DZP doradzało spółce TAURON Zielona Energia przy zakupie pierwszego projektu farmy fotowoltaicznej realizowanego w formule cable pooling, o łącznej mocy 90 MW. Elektrownia będzie zlokalizowana w województwie zachodniopomorskim, w powiecie sławieńskim, w gminie Postomino i zostanie przyłączona do istniejącej farmy wiatrowej w Marszewie.

Farma fotowoltaiczna będzie składać się ze 135 tysięcy sztuk paneli fotowoltaicznych, każdy o mocy 665 Wp, pokrywając zapotrzebowanie na prąd 46 tysięcy gospodarstw domowych.

Inwestycja, przy której doradzał zespół energetyki DZP, jest kolejnym krokiem Grupy Tauron w realizacji strategii zakładającej osiągnięcie do 2030 roku 80% udziału OZE w miksie wytwórczym Grupy. Spółka TAURON Zielona Energia odpowiada za przygotowanie inwestycji OZE, akwizycje projektów, a także za prowadzenie nadzoru inwestycyjnego nad farmami fotowoltaicznymi i lądowymi farmami wiatrowymi.

Klienta wsparli eksperci z Praktyki Infrastruktury i Energetyki: Rafał Hajduk, Partner, Małgorzata Wężyk, Senior Associate, oraz Michał Pytkowski, Associate.

Bądź na bieżąco z DZP