Co słychać w DZP?

Nasze aktualne projekty.

Grupa Polenergia podpisała 10-letni kontrakt na zieloną energię dla Schattdecor

12.03.2024

Kancelaria DZP doradzała Grupie Polenergia, największej polskiej prywatnej grupie energetycznej, przy zawarciu 10-letniego kontraktu cPPA (Corporate Power Purchase Agreement) z Schattdecor Polska, liderem w branży zadrukowanych powierzchni dekoracyjnych.

Zawarta umowa zapewnia Schattdecor Polska stały dostęp do energii z OZE oraz zabezpiecza 100% jej zużycia przez najbliższe 10 lat. Zielona energia zostanie w całości wyprodukowana przez dwie farmy należące do Polenergia, Farmę Wiatrową Grabowo o mocy 44 MW oraz Farmę Fotowoltaiczną Strzelino o mocy 45 MWp. Całkowite przejście na energię odnawialną z wiatru i słońca jest kolejnym krokiem na drodze do realizacji polityki prośrodowiskowej Schattdecor Polska.

Cieszymy się, że Schattdecor dołącza do licznego grona partnerów, którzy obdarzyli nas zaufaniem. To kolejny podmiot na rynku, która zdecydował się skorzystać z oferowanych przez Polenergię długoterminowych umów na zieloną energię. Dekarbonizacja gospodarki to jeden z priorytetów naszej Grupy. 10-letnia umowa z Schattdecor Polska doskonale wpisuje się w długofalową realizację tego celu – mówi Ireneusz Sawicki, Członek Zarządu Polenergii Obrót.

Z ramienia DZP klientowi doradzał Rafał Hajduk, Partner z Praktyki Infrastruktury i Energetyki.

Bądź na bieżąco z DZP