16.09.2020
Autorzy:
Praktyki:
Specjalizacje:
16-17 września odbędą się warsztaty on-line, podczas których prelekcję wygłosi Tymon Grabarczyk z zespołu ochrony środowiska Praktyki Infrastruktury i Energetyki.
16-17 września odbędą się warsztaty on-line pt. „Aktualne wyzwania w zakresie ochrony środowiska - praktyczne rozwiązania wobec najnowszych zmian prawnych”, podczas których Tymon Grabarczyk z zespołu ochrony środowiska Praktyki Infrastruktury i Energetyki wygłosi prelekcję pt. "Prawo wodne – jak w praktyce funkcjonują regulacje poświęcone opłatom za usługi wodne?".
Podczas prelekcji, nasz ekspert poruszy m.in. następujące tematy:
- Prawo wodne a zasada przyjaznej interpretacji przepisów
- Kogo i czego dotyczą opłaty za usługi wodne?
- Wpływ orzecznictwa sądów administracyjnych na proces kalkulowania wysokości opłat
- Ostatnie zmiany legislacyjne a dotychczas wypracowana praktyka stosowania przepisów o opłatach za usługi wodne
O wydarzeniu:
Najbliższe miesiące przyniosą wiele zmian w zakresie ochrony środowiska, a najnowsze regulacje prawne będą sporym wyzwaniem dla przedsiębiorców z branży energetycznej i przemysłowej. W związku z tym, chcielibyśmy zaprosić Państwa na konferencję dotyczącą aktualnych wyzwań w zakresie ochrony środowiska. Przed nami kolejne zmiany w systemie handlu uprawnieniami do emisji gazów cieplarnianych oraz wytyczne projektu Europejskiego Zielonego Ładu zapowiadające zaostrzenie polityki emisyjnej. W połowie roku w życie wejdzie tak zwany Pakiet Odpadowy, będący częścią prawa o rozszerzonej odpowiedzialności producenta oraz projektu gospodarki cyrkularnej. Kontrowersje w dalszym ciągu budzi także rejestr BDO i sposób prowadzenia ewidencji i raportowania, w związku, z którymi pojawiło się wiele wątpliwości natury praktycznej. Podczas konferencji eksperci prawni oraz praktycy z zakresu regulacji ochrony środowiskowej omówią wszelkie budzące wątpliwości kwestie oraz nadchodzące zmiany prawne, jakie w niedługim czasie musi wdrożyć Twoja firma.
Główne zagadnienia, które zostaną omówiona podczas warsztatów:
- Nowe zasady przydziału emisji CO2 - system handlu uprawnieniami do emisji gazów cieplarnianych od 2021 roku
- Wymagania BAT dla instalacji przemysłowych, energetycznych i przetwarzania odpadów
- Nowe regulacje prawne w zakresie pozyskiwania decyzji środowiskowych
- Praktyczna strona funkcjonowania programu BDO w świetle najnowszych zmian i wymogów
- Nowe wymogi dla przedsiębiorców przemysłowych i produkcyjnych - unijne ramy monitorowania Gospodarki o Obiegu Zamkniętym i Rozszerzona Odpowiedzialność producenta – przegląd nadchodzących zmian legislacyjnych
- Prawo wodne – aktualne regulacje i opłaty wodnoprawne
Szczegółowy program warsztatów i inne informacje znajdą Państwo na stronie organizatora: https://www.mmcpolska.pl/kalendarz-wydarzen/aktualne-wyzwania-w-zakresie-ochrony-srodowiska-praktyczne-rozwiazania-wobec-najnowszych-zmian-prawnych