Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?

Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.

Konferencja "Kompleksowa gospodarka odpadami"

01.09.2021

Autorzy:

Daniel Chojnacki

Praktyka:

Infrastruktura i Energetyka

Specjalizacje:

Energetyka i surowce energetyczne
Ochrona środowiska

W dniach 1-3 września 2021 roku odbędzie się XXV jubileuszowa edycja konferencji "Kompleksowa gospodarka odpadami" organizowana przez firmę Abrys. Wydarzenie odbędzie się w formie hybrydowej. Podczas trzydniowej konferencji zostaną poruszone najbardziej aktualne tematy, związane z gospodarką odpadami, takie jak:

  • galopujące ceny na rynku odpadów dla mieszkańców;
  • nowelizacja ucpig, która budzi sporo kontrowersji;
  • przedłużające się oczekiwanie na prezentację projektu rozszerzonej odpowiedzialności producentów czy zmiany cen na rynku surowców wtórnych.

Pierwszego dnia konferencji Daniel Chojnacki, Counsel w Praktyce Infrastruktury i Energetyki, wygłosi prelekcję pt: "Odpowiedzialność za gospodarowanie odpadami - doświadczenia praktyczne i przemyślenia co do możliwych zmian".

Podczas konferencji zostanie również poruszony temat modernizacji bloków energetycznych w ciepłowniach w kierunku zasilania paliwami z odpadów oraz eksport frakcji kalorycznej, który może wpłynąć na ceny odbioru frakcji kalorycznej. Koniecznością staje się popularyzacja zbiórki frakcji bio i budowa nowych instalacji, gdyż właściwe zagospodarowanie tej frakcji będzie kluczem do sprawnej gospodarki odpadami. I wreszcie oczekiwany strumień pieniędzy na inwestycje wynikający z Europejskiego Zielonego Ładu oraz Krajowego Planu Odbudowy. Te i inne kwestie zostaną poruszone na największym spotkaniu branży odpadowej.

W konferencji, jak co roku, wezmą udział przedstawiciele administracji państwowej, samorządowej, firm odpadowych i naukowcy.

Więcej szczegółów nt. wydarzenia znajdą Państwo na stronie organizatora: https://kompleksowa.abrys.pl/

Bądź na bieżąco z DZP