Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?

Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.

Webinar: Pośrednicy w obrocie produktami leczniczymi na celowniku GIF

15.09.2021

Autorzy:

Paulina Kumkowska
Milena Żywiecka

Praktyka:

Life Sciences

Specjalizacje:

Prawo farmaceutyczne

Zapraszamy na webinarium o pośrednictwie w obrocie lekami, które odbędzie się 15 września (środa) w godz. 10:00 -11:30 za pośrednictwem aplikacji Microsoft Teams. 

Spotkanie poprowadzą ekspertki z zakresu prawa farmaceutycznego, radczynie prawne z Praktyki Life Sciences DZP Paulina Kumkowska i Milena Żywiecka.

Podczas spotkania odpowiemy na pytanie, jak wygląda inspekcja GIF i jakich pytań się spodziewać, kto jest (a kto nie jest) pośrednikiem w obrocie produktami leczniczymi, jakie ma obowiązki i jakie może ponieść konsekwencje za działania niezgodne z przepisami. Przedstawimy także wytyczne Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej.

Dlaczego warto wziąć udział w webinarium?

  • W ostatnich miesiącach Główny Inspektor Farmaceutyczny wzmożył kontrole pośredników w obrocie lekami. Jeśli zajmujesz się pośrednictwem w obrocie lekami – spodziewaj się inspekcji GIF w najbliższym czasie.
  • Inspekcja GIF może mieć charakter planowy (zapowiedziany) jak i niezapowiedziany. Przygotuj się do niej z odpowiednim wyprzedzeniem i zwiększ swoją szansę na pozytywne jej zakończenie. Pamiętaj, że w toku kontroli sprawdzane jest nie tylko posiadanie wymaganych procedur, ale także ich stosowanie.
  • Uniknij czasochłonnego i kosztownego postępowania oraz ryzyka konieczności zamknięcia Twojego biznesu. Stwierdzenie w toku kontroli nieprawidłowości może skutkować długotrwałym postępowaniem przed GIF, a w skrajnych przypadkach nawet wykreśleniem z Rejestru Pośredników w Obrocie Produktami Leczniczymi.


RSVP: W celu rejestracji prosimy o wysłanie zgłoszenia do 13 września 2021 r., na adres: life.sciences@dzp.pl
Udział w konferencji jest bezpłatny i możliwy po potwierdzeniu przyjęcia zgłoszenia przez organizatorów.

Bądź na bieżąco z DZP