Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?

Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.

„Zielony wodór z OZE w Polsce” – konferencja prasowa i debata

07.12.2021

Autorzy:

Rafał Hajduk
Natalia Plaskiewicz

Praktyka:

Infrastruktura i Energetyka

Specjalizacje:

Energetyka i surowce energetyczne

7 grudnia o godz. 12.30 w Ministerstwie Klimatu i Środowiska odbędą się konferencja prasowa oraz debata dotyczące premiery raportu "Zielony wodór z OZE w Polsce. Wykorzystanie energetyki wiatrowej i PV do produkcji zielonego wodoru jako szansa na realizację założeń Polityki Klimatyczno-Energetycznej UE w Polsce”, której inicjatorami są DISE ENERGY oraz Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej.

DZP jest partnerem głównym raportu, którego autorami są m.in. Rafał Hajduk, Partner, oraz Natalia Plaskiewicz, Associate z Praktyki Infrastruktury i Energetyki.

Raport wypełnia założenia przyjętej przez Radę Ministrów "Polskiej Strategii Wodorowej do roku 2030 z perspektywą do 2040 roku". Jego celem jest dokonanie analizy możliwości technicznych i ekonomicznych produkcji zielonego wodoru przy wykorzystaniu energetyki wiatrowej w Polsce.

W raporcie pojawią się m.in. odpowiedzi na następujące pytania:

  • Jaka ma być rola zielonego wodoru w transformacji energetycznej UE i Polski?
  • Jaka będzie skala i tempo rozwoju OZE, w tym w szczególności energetyki wiatrowej w Polsce?
  • Jaki jest i będzie potencjał OZE w zakresie produkcji zielonego wodoru w Polsce?
  • Jakie problemy infrastrukturalne należy rozwiązać w zakresie magazynowania, transportu i wykorzystania energetycznego zielonego wodoru?
  • Jaki wpływ na Krajowy System Elektroenergetyczny ma rozwój instalacji do produkcji zielonego wodoru przy założeniu wiodącej roli energetyki wiatrowej?
  • Jaka jest skala potrzebnych inwestycji w zakresie produkcji zielonego wodoru?
  • Jakie potrzeby finansowe będą generować inwestycje w produkcję zielonego wodoru?
  • Jaki jest potencjał wykorzystania zielonego wodoru do magazynowania energii z OZE? W jakim zakresie wykorzystanie zielonego wodoru może wpłynąć na zwiększenie stabilności elektrowni wiatrowych onshore i offshore?

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia transmisji z konferencji prasowej oraz debaty z udziałem Rafała Hajduka, która dostępna jest pod tym linkiem.

Bądź na bieżąco z DZP