Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?

Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.

Webinar: Procedura notyfikacji w GIS i obrót suplementami diety w Polsce. Wpływ raportu NIK

10.03.2022

Autorzy:

Wojciech Kucharski
Paweł Mirosz

Praktyka:

Life Sciences

Specjalizacje:

Prawo farmaceutyczne

Zapraszamy na webinar pt. „Procedura notyfikacji w GIS i obrót suplementami diety w Polsce. Wpływ raportu NIK”, którego prelegentami będą Wojciech Kucharski i Paweł Mirosz z Praktyki Life Sciences.

W zeszłym roku Najwyższa Izba Kontroli sprawdziła, czy Główny Inspektorat Sanitarny poprawnie nadzoruje wprowadzane na rynek nowe suplementy diety. Jak wynika z opublikowanego ostatnio raportu, poziom przeprowadzanej przez GIS weryfikacji bezpieczeństwa zgłaszanych produktów znacznie odbiegał od oczekiwanego. Zdaniem kontrolerów NIK, usprawnienia wymagają szczególnie 3 kwestie: proces rejestracji suplementów, nadzór nad wprowadzaniem ich do obrotu i kontrole sprzedaży.

Nasi eksperci podczas spotkania omówią, jak przeprowadzić skuteczną procedurę notyfikacji nowego suplementu diety w GIS – także w kontekście koniecznych do wprowadzenia zmian sygnalizowanych w raporcie NIK-u. Eksperci DZP wskażą również wymogi, na które trzeba zwrócić szczególną uwagę, aby ograniczyć ryzyko wszczęcia ewentualnego postępowania wyjaśniającego oraz przedstawią rekomendowane w tym zakresie rozwiązania.

Więcej informacji o spotkaniu znajdą Państwo w załączonym zaproszeniu.

Data: 10 marca, godz. 11.00 – 12.30
Miejsce: platforma MS Teams
Rejestracja: do 7 marca pod linkiem

Udział jest bezpłatny i możliwy po potwierdzeniu przyjęcia zgłoszenia przez organizatorów. Przed webinarem otrzymają Państwo link umożliwiający udział w spotkaniu.

 

 

 

Bądź na bieżąco z DZP