Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?

Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.

2. Międzynarodowa Konferencja Badania Klinicznego to MY!

15.10.2022

Autorzy:

Tomasz Kaczyński

Praktyka:

Life Sciences

Specjalizacje:

Ochrona zdrowia
Prawo farmaceutyczne

Na początku tego roku zaczęło obowiązywać unijne rozporządzenie 536/2014 w sprawie badań klinicznych produktów leczniczych stosowanych u ludzi. Mimo iż regulacje unijne stosowane powinny być od kilku miesięcy, to jednak z uwagi na brak uchwalonej krajowej ustawy o badaniach klinicznych, nasz system prawny nadal nie został w pełni dostoswany do nowych standardów.

O obecnej sytuacji związanej z prowadzeniem badań klinicznych w Europie, w tym Polsce, będzie rozmawiał z zaproszonymi gośćmi nasz ekspert Tomasz Kaczyński, Partner z Praktyki Life Sciences, podczas 2. Międzynarodowej Konferencji Badania Klinicznego to MY!. organizowanej przez Akademię Leona Koźmińskiego.

W drugim dniu konferencji, 15 października, Tomasz będzie moderatorem panelu „Rozporządzenie 536/2014 - refleksje z wdrożenia w perspektywie europejskiej”, w trakcie którego zostaną poruszone m.in. kwestie zmian wprowadzonych przez rozporządzenie i związanych z nimi oczekiwaniach oraz dotychczasowych doświadczeniach. Dyskusja będzie toczyć się również wokół szans i ryzyk związanych z wciąż projektowaną ustawą o badaniach klinicznych.

Więcej informacji na temat wydarzenia dostępne jest na stronie organizatora.

Bądź na bieżąco z DZP