Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?

Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.

Polski system kaucyjny: Nowe obowiązki dla producentów, importerów i dystrybutorów napojów

15.11.2022

Autorzy:

Daniel Chojnacki
Maciej Białek

Praktyka:

Infrastruktura i Energetyka

Specjalizacje:

Ochrona środowiska

O wprowadzeniu w Polsce systemu kaucyjnego za butelki mówi się od lat. Nie jest to jednak w żaden sposób prawnie uregulowane. Aktualnie w sejmie procedowany jest projekt ustawy, który w końcu wprowadziłby ten system do polskiego porządku prawnego. Dotyczyłby on zwrotu kaucji za butelki plastikowe, szklane wielokrotnego użytku oraz puszki aluminiowe. Ustawa przewiduje szereg nowych obowiązków dla producentów, importerów, a także dystrybutorów napojów.

Projekt będzie poddany głosowaniu najprawdopodobniej przed końcem tego roku. W związku z tym we współpracy z Polsko-Hiszpańską Izbą Gospodarczą, Polsko-Portugalską Izbą Gospodarcza oraz Włoską Izbą Handlowo-Przemysłową w Polsce nasza kancelaria organizuje warsztaty poświęcone nowym regulacjom.

Eksperci z zespołu ochrony środowiska Daniel Chojnacki, Partner, oraz Maciej Białek, Senior Associate, przybliżą treść procedowanej ustawy. Omówią również założenia systemu kaucyjnego i związane z tym obowiązki podmiotów. Podpowiedzą też, jakie działania można i należy podjąć już na ten moment.

Data: 15 listopada, godz. 10:00 – 12:00

Miejsce: Kancelaria DZP, Rondo ONZ 1, p.21, Warszawa

Formularz rejestracyjny i szczegółowe informacje na stronie wydarzenia.

Bądź na bieżąco z DZP