Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?

Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.

Webinar: Informatyzacja placówek ochrony zdrowia

23.11.2022

Autorzy:

Dr Paweł Kaźmierczyk

Praktyka:

Life Sciences

Specjalizacje:

Ochrona zdrowia

Informatyzacja usprawnia funkcjonowanie służby zdrowia, a tym samym ułatwia życie pacjentom. Nowe technologie zmieniają branżę medyczną oraz polepszają jakość usług medycznych. Pomimo wielu zalet cyfryzacja to duże wyzwanie dla wielu placówek medycznych.

Jakie bariery można najczęściej napotkać przy informatyzacji tego sektora? Jak efektywnie przeprowadzić proces ucyfrowienia placówki medycznej? Jak przetwarzać, przechowywać i chronić dane medyczne? Jakie rozwiązania informatyczne i technologiczne sprawdzą się w tym sektorze?

Na te i inne pytania postarają się odpowiedzieć zaproszeni eksperci podczas webinarium „Informatyzacja placówek ochrony zdrowia” organizowanego przez Państwowy Instytut Rozwoju Biznesu. Wydarzenie odbędzie się 23 listopada w formie zdalnej.

Jedno z kluczowych wyzwań, które niesie za sobą informatyzacja w służbie zdrowia, to ochrona danych medycznych. Zagadnienie to poruszy Paweł Kaźmierczyk, Associate i lider zespołu healthcare, w ramach prelekcji pt. „Dane medyczne okiem prawnika. Nowe regulacje na poziomie Unii Europejskiej”. Nasz ekspert omówi:

  • najważniejsze zmiany przepisów krajowych i unijnych, które wpłyną na procesy przetwarzania danych w placówkach medycznych
  • cele i zasady funkcjonowania systemu Europejska Przestrzeń Danych Dotycząca Zdrowia
  • plany związane z krajowym programem rozwoju e-zdrowia do 2027 r.

Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie organizatora.

Kolejne wydarzenie z cyklu odbędzie się 13 grudnia. 

Bądź na bieżąco z DZP