Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?

Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.

The Hack Summit

19.10.2023

Autorzy:

Dr Marcin Stępień
Karolina Kulikowska-Gruszecka
Martyna Gruszka

Praktyka:

IP&TMT

Specjalizacje:

Technologie, media, telekomunikacja

Konferencja The Hack Summit to największe w kraju spotkanie środowiska IT Sec, a tym samym  okazja do rozmowy wśród ekspertów na temat wyzwań związanych z cyberbezpieczeństwem, kwestii prawych w obszarze IT czy ochrony danych osobowych.

Wydarzenie organizowane przez Fundację Academic Partners i Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni odbędzie się w dniach 19-20 października. Pierwszy dzień spotkania poprowadzony zostanie w formule online, drugi stacjonarnie w Warszawie. W tym roku w Radzie Programowej zasiadała Karolina Kulikowska-Gruszecka, Senior Associate w Praktyce IP&TMT.

W spotkaniu w roli prelegentów weźmie udział troje ekspertów DZP z Praktyki IP&TMT, Karolina Kulikowska-Gruszecka, Martyna Gruszka oraz dr Marcin Stępień, których wystąpienia znalazły się w ramach ścieżek „Strategy, Governance, Risk, Compliance (VOD)” oraz „Focus on the Market: Ransomware, Audit and AI Related Services (VOD)”.

Karolina w prezentacji pt. „Ocal budżet swojej firmy, czyli jak przeciwdziałać atakom typu BEC (Business Email Compromise)?” omówi sposoby przeciwdziałania atakom typu BEC, w szczególności mechanizmy oraz strategie kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa. Przedstawi także case study, w ramach którego przeanalizuje kroki podjęte przez przestępców oraz działania firmy w obliczu zagrożenia.

Martyna poprowadzi prelekcję „Open banking i open finance a bezpieczeństwo danych - jakie zmiany szykuje unijny prawodawca w ramach tzw. pakietu legislacyjnego PSD3?”, w ramach której przeanalizuje projekt Dyrektywy w sprawie usług płatniczych i usług pieniądza elektronicznego w ramach rynku wewnętrznego (PSD3), projekt Rozporządzenia w sprawie usług płatniczych w ramach rynku wewnętrznego (PSR), a także projekt Rozporządzenia w sprawie ram dostępu do danych finansowych (FIDA), szczególnie w obszarze zagrożeń wynikających ze zwiększenia dostępu do danych finansowych.

Marcin przedstawi temat „Wymóg przejrzystości systemów sztucznej inteligencji a prawo autorskie”, na kanwie projektowanego w ramach Unii Europejskiej Aktu w sprawie sztucznej inteligencji.

Szczegóły dotyczące wydarzenia są dostępne na stronie organizatora.

Bądź na bieżąco z DZP