Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?

Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.

Ustawa o jakości a nowe obowiązki podmiotów prowadzących działalność leczniczą

14.11.2023

Autorzy:

Dr Dagmara Lukosek

Praktyka:

Life Sciences

Specjalizacje:

Ochrona zdrowia

Z początkiem września weszła w życie długo wyczekiwana ustawa o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta. Ustawa zakłada, że dyrektorzy podmiotów udzielających świadczenia medyczne ze środków NFZ będą m. in. zobowiązani do 30 czerwca 2024 roku stworzyć wewnętrzne systemy zarządzania. Do głównych rozwiązań składających się na nowy system jakości, poza wewnętrznym systemem zarządzania, będą należeć także autoryzacja, akredytacja oraz rejestry medyczne. Przestrzeganie tych nowych obowiąków będzie weryfikowane w oparciu o specjalne wskaźniki, dotyczące trzech obszarów: klinicznego, konsumenckiego i zarządczego.

14 listopada odbędzie się konferencja online "Ustawa o jakości a nowe obowiązki podmiotów prowadzących działalność leczniczą", organizowana przez Must Read Media, pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Prawników Biznesu. Podczas wydarzenia, zaproszeni eksperci opowiedzą o tym, jakie zmiany muszą wdrożyć w najbliższym czasie podmioty prowadzące działalność leczniczą, aby spełnić nowe wymogi regulacyjne.

Dagmara Lukosek, Associate z zespołu ochrony zdrowia poprowadzi prelekcję dotyczącą akredytacji w ochronie zdrowia. Jest to obszar, w którym ustawa wprowadza znaczące zmiany, m.in. w zakresie modelu funkcjonowania akredytacji, w tym nowych wyższych wymogów, które warunkują jej udzielenie.

Szczegóły dotyczące wydarzenia oraz rejestracja dostęne na stronie organizatora.

Bądź na bieżąco z DZP