Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?

Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.

20. Konferencja Termiczne przekształcanie odpadów. Odzysk energii.

21.11.2023

Autorzy:

Daniel Chojnacki

Praktyka:

Infrastruktura i Energetyka

Specjalizacje:

Ochrona środowiska

W dniach 21-23 listopada w Warszawie (oraz on-line) odbędzie się jedno z największych na rynku wydarzeń dotyczących odzysku energii z odpadów w Polsce - Konferencja Termiczne Przekształcanie Odpadów. Podczas dwudziestej edycji tego wydarzenia, którego DZP jest partnerem prawnym, uczestnicy przyjrzą się planowanym inwestycjom Waste-to-Energy, dostępnym możliwościom dofinansowania ze środków krajowych oraz złożonym uwarunkowaniom budowy nowych instalacji. Eksperci przedstawią także najnowsze dostępne technologie dla budowy i prowadzenia WtE oraz opowiedzą o doświadczeniach eksploatacyjnych istniejących instalacji odzysku energii.

Podczas drugiego dnia konferencji, Daniel Chojnacki, szef zespołu ochrony środowiska w DZP, poprowadzi prelekcję pt. „Lokalne przepisy środowiskowe - czyli na co zwracać uwagę przy projekcie spalarniowym". Uczestnicy dowiedzą się, dlaczego lokalne przepisy środowiskowe o charakterze programowym lub planistycznym, choć stanowią o uwarunkowaniach formalnych planowania jak i prowadzenia działalności m.in. w zakresie termicznego przekształcania odpadów, nie zawsze są w dostatecznym stopniu uwzględnianie, w szczególności na wstępnym etapie inwestycji. Daniel opowie również o tym, jakie akty dotyczące prawa ochrony środowiska – zarówno na poziomie lokalnym, jak i regionalnym – należy wziąć pod uwagę przy określeniu uwarunkowań formalnych planowanych inwestycji termicznego przekształcania odpadów.

Dodatkowo, dzięki współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Oczyszczania w Warszawie, uczestnicy konferencji zwiedzą nową, największą tego typu w Polsce, instalację Zakładu Unieszkodliwiania Stałych Odpadów Komunalnych w Warszawie.

Szczegóły wydarzenia, w tym formularz rejestracyjny oraz agenda kongresu, są dostępne na stronie organizatora.

Bądź na bieżąco z DZP