Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?

Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.

Konferencja "Ochrona własności przemysłowej i intelektualnej w farmacji"

23.05.2012

W dniach 23-24 Maja w Hotelu Hyatt odbędzie się konferencja pt. "Ochrona własności przemysłowej i intelektualnej w farmacji - patenty, wyłączność danych, dopuszczenie do obrotu produktu leczniczego". W czasie spotkania prelekcję pt. "Przeciwdziałanie handlowi podróbkami leków. Uregulowania obecne i proponowane zmiany w przepisach" poprowadzą Aleksandra Auleytner, Partner w Parktyce IP&TMT oraz Michał Czarnuch, Associate w Parktyce Life Sciences kancelarii DZP.

Rozwój sektora farmaceutycznego na polskim rynku przyczynił się do wzrostu postępowań sądowych na temat naruszenia patentów. Jedną z przyczyn tych nieprawidłowości jest fakt, iż podmioty uprawnione do czerpania korzyści z posiadanych patentów nadużywają swoich praw wyłącznych. Na konferencji zostaną poruszane m.in. tematy:

  • wyłączności danych
  • sporów patentowych
  • SPC
  • ochrony innowacji farmaceutycznej
  • ochrony patentowej a ochrony konkurencji
  • jaka jest praktyka Urzędu Patentowego w udzielaniu patentów na substancje lecznicze?
  • jaka jest rola Urzędu Rejestracji w tej procedurze?
  • jak wygląda ochrona własności intelektualnej w imporcie równoległym leków?

Na 24 maja – dzień specjalny konferencji - został zaplanowany blok tematyczny: Własność przemysłowa w biotechnologii.

Skuteczna ochrona praw wyłącznych ma szczególne znaczenie w działalności firm biotechnologicznych i farmaceutycznych - zarówno innowacyjnych, jak i generycznych. Przedstawione zostaną różne aspekty i możliwości wykorzystania praw wyłącznych w strategii działalności firm i instytucji działających w biotechnologii i farmacji, procedury ich uzyskiwania, utrzymania i egzekwowania ze szczególnym uwzględnieniem specyficznych dla branży biotechnologicznej i farmaceutycznej aspektów.

Wiecej informacji nt. konferencji znajdą Państwo na stronie organizatora: http://www.medipharma.pl

Bądź na bieżąco z DZP