Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?

Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.

Polski Kongres Prawa Farmaceutycznego i Ochrony Zdrowia 2013

14.03.2013

14 marca w hotelu Polonia Palace w Warszawie Fundacja Instytut Allerhanda organizuje Polski Kongres Prawa Farmaceutycznego i Ochrony Zdrowia 2013. Nasza kancelaria jest Partonem Merytorycznym tego wydarzenia, a dr hab. Marcin Matczak, Szef Parktyki Prawa Farmaceutycznego w DZP wygłosi prezentację nt. reklamy leków.

Kongres jest adresowany do przedstawicieli sektora medycznego, w tym osób zarządzających podmiotami leczniczymi, jak i reprezentantów środowiska aptekarskiego, przemysłu farmaceutycznego i wyrobów medycznych, ubezpieczeniowego oraz prawników.

Tematyka dotyczy aktualnych, głównych problemów, jakimi żyje sektor medyczny i jakie rodzą najwięcej kontrowersji prawnych. To m.in. kwestia polityki refundacyjnej, wpływu działań NFZ i Ministra Zdrowia na funkcjonowanie podmiotów leczniczych czy stopień przygotowania Polski na wejście w życie Dyrektywy o opiece transgranicznej. Środowisko farmaceutyczne i aptekarskie z obawą spogląda w nadchodzącą przyszłość, biorąc pod uwagę warunki współpracy z NFZ, zmieniające się wymogi w zakresie reklamy leków, a także działania nadzoru farmaceutycznego. Zainteresowanie uczestników Kongresu z pewnością wzbudzi także blok dotyczący zarządzania danymi osobowymi w medycynie i branży ubezpieczeniowej, z uwzględnieniem ryzyka i odpowiedzialności związanej z dostępem do systemu eWUŚ i drugiej funkcjonalności wrażanego systemu w postaci dostępu on-line do danych osobowych, odnoszących się pośrednio do stanu zdrowia ubezpieczonych. W oparciu o case study omówione zostaną niezwykle interesujące zagadnienia związane z odpowiedzialnością odszkodowawczą w związku z reglamentacją dostępności leczenia niestandardowego oraz problematyka szkód wyrządzonych na styku błędu medycznego w leczeniu i wystąpienia incydentu medycznego lub zdarzenia niepożądanego.

Więcej informacji nt. wydarzenia znajdą Państwo na stronie organizatora: http://www.kongresy.allerhand.pl

Bądź na bieżąco z DZP