Gdzie znajdę przystępnie podane, różnorodne informacje prawne?

Centrum prasowe DZP.

Planowanie gospodarki odpadami sporym wyzwaniem dla prawników

23.11.2016

Autorzy:
Maciej Białek

Realizacja gospodarki o obiegu zamkniętym napotyka na szereg problemów i wymaga zaangażowania wszystkich bez wyjątku: od rządów państw członkowskich po lokalne przedsiębiorstwa – mówi Maciej Białek z kancelarii prawnej Domański Zakrzewski Palinka.

W lipcu 2014 Komisja Europejska przyjęła komunikat "Ku gospodarce o obiegu zamkniętym: program zero odpadów dla Europy". Ostatecznie jednak pierwotne założenia zostały nieco zmodyfikowane i w grudniu 2015 Komisja przyjęła nowy dokument "Zamknięcie obiegu – plan działania UE dotyczący gospodarki o obiegu zamkniętym". Ze wszystkich koncepcji wynika jasno, że realizacja gospodarki o obiegu zamkniętym wymagać będzie długofalowego zaangażowania na wszystkich szczeblach, począwszy od państw członkowskich przez regiony i miasta, a skończywszy na przedsiębiorstwach i obywatelach. Duża będzie także rola prawników, którzy ogólnie sformułowane kilka lat temu koncepcje zaczęli już przelewać na papier. Każdy, nawet najlepiej zaprojektowany pomysł, musi wreszcie zderzyć się z rzeczywistością. Tutaj często zaczynają się problemy.

Pełna treść artykułu jest dostępna na stronie: https://www.teraz-srodowisko.pl/aktualnosci/Circular-economy-nie-takie-proste-w-praktyce-2774.html

Źródło: www.teraz-srodowisko.pl, 23 listopada 2016

Bądź na bieżąco z DZP