Gdzie znajdę przystępnie podane, różnorodne informacje prawne?

Centrum prasowe DZP.

Jak troszczyć się o pacjentów nie martwiąc się o kary, czyli jak zmienia się prawo dla wyrobów medycyny estetycznej

16.03.2022

Autorzy:
Magdalena Wojtkowiak

Magdalena Wojtkowiak, Associate z Praktyki Life Science na łamach magazynu Aesthetic.Expert przedstawiła najważniejsze zmiany regulacyjne dot. wyrobów medycyny estetycznej.

Od maja 2021 roku branża wyrobów medycznych mierzy się z dużymi zmianami regulacyjnymi. Zmiany te związane są z rozpoczęciem stosowania unijnego Rozporządzenia 2017/745 w sprawie wyrobów medycznych oraz pracami nad przyjęciem nowej ustawy o wyrobach medycznych. Nowe przepisy kładą nacisk na jakość i bezpieczeństwo wyrobów medycznych oraz określają ścisłe wymogi dotyczące produkcji, dystrybucji oraz stosowania wyrobów medycznych.

Dla osób związanych z medycyną estetyczną te zmiany są równie istotne. Wiąże się to ze specyfiką zabiegów medycyny estetycznej, w których wykorzystuje się różnorodne wyroby medyczne, na bardzo szeroką skalę. Do wyrobów medycznych wykorzystywanych w medycynie estetycznej zalicza się m.in. kwas hialuronowy, nici liftingujące oraz osocze bogatopłytkowe. W związku z tym dla osób działających w branży medycyny estetycznej istotna jest świadomość, jakie wymogi muszą spełniać wyroby medyczne oraz jak stosowanie takich produktów wpływa na ich codzienną działalność.

Cały artykuł jest dostepny na stronie magazynu Aesthetic.Expert.

Bądź na bieżąco z DZP