Gdzie znajdę przystępnie podane, różnorodne informacje prawne?

Centrum prasowe DZP.

Sztuczna inteligencja, transfery, odpowiedzialność i inne wyzwania ochrony danych osobowych

01.06.2022

Autorzy:
Dr Bartosz Marcinkowski

Nakładem wydawnictwa PRESSCOM ukazała się publikacja „Sztuczna inteligencja, transfery, odpowiedzialność i inne wyzwania ochrony danych osobowych”. Jest to interdyscyplinarne opracowanie ekspertów z obszaru ochrony danych osobowych, którzy z różnych perspektyw omawiają trendy i zmiany w zakresie bezpiecznego zarządzania danymi osobowymi. Jednym ze współautorów publikacji jest Bartosz Marcinkowski, Partner z Praktyki Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć, szef zespołu ochrony danych osobowych DZP.

W rozdziale "Incydent, wina i kara. Problem granic odpowiedzialności administratora i procesora" nasz ekspert porusza zagadnienia związane m.in. z budzącymi wątpliwości zakresami obowiązków administratorów i podmiotów przetwarzających w przypadku incydentów naruszenia ochrony danych osobowych.

W publikacji omówiono także kwestię ochrony danych osobowych w kontekście m.in. problemów związanych z wykorzystywaniem sztucznej inteligencji, międzynarodowym transferem danych (TIA), wyrokiem TSUE w sprawie Google przeciwko CNIL czy postępowaniem rekrutacyjnym.

Więcej informacji na stronie wydawcy.

Bądź na bieżąco z DZP