Gdzie znajdę przystępnie podane, różnorodne informacje prawne?

Centrum prasowe DZP.

Zmiany legislacyjne powinny być gruntownie przedyskutowane

18.10.2016

Autorzy:
Tomasz Kaczyński

Zmiany legislacyjne są potrzebne, ale ich wprowadzenie powinno być przeprowadzone z dogłębnym dialogiem społecznym – powiedział Tomasz Kaczyński, radca prawny, partner, Praktyka Life Sciences, Kancelaria Domański Zakrzewski Palinka podczas debaty „Nowe otwarcie w handlu – wpływ regulacji na kształt branży”.

Zdaniem Tomasza Kaczyńskiego, radcy prawnego, partnera, Praktyka Life Sciences, Kancelaria Domański Zakrzewski Palinka, obecna niepewność co do podatku handlowego oraz zakazu handlu w niedzielę powoduje zachwianie stabilności na rynku. Przedsiębiorcy nie są pewni, co ich będzie czekać, a tym samym nie są gotowi na inwestycje w Polsce. – Jeżeli nie wiemy, jak będzie wyglądało prawo, to nie wiemy, jak prowadzić biznes – mówi Kaczyński.

Jak podkreślił, zmiany legislacyjne powinny być gruntownie przemyślane i przedyskutowane ze wszystkimi zainteresowanymi podmiotami. – Zmiany legislacyjne są potrzebne, ale ich wprowadzenie powinno być przeprowadzone z dogłębnym dialogiem społecznym i dyskusją, nie tylko polityczną. Żeby podjąć decyzję, trzeba mieć głosy wszystkich podmiotów dotkniętych regulacjami – stwierdził partner Kancelarii Domański Zakrzewski Palinka.

Debata "Nowe otwarcie w handlu – wpływ regulacji na kształt branży" otworzyła drugi dzień IX Forum Rynku Spożywczego i Handlu 2016.

Pełna treść artykułu jest dostępna na stronie: http://www.portalspozywczy.pl/handel/wiadomosci/tomasz-kaczynski-na-frsih-zmiany-legislacyjne-powinny-byc-gruntownie-przedyskutowane,135733.html 

Źródło: www.portalspozywczy.pl, 18 października 2016

Bądź na bieżąco z DZP