Gdzie znajdę przystępnie podane, różnorodne informacje prawne?

Centrum prasowe DZP.

Polscy producenci przy eksporcie powinni stawiać na efekt skali i konsolidację

19.10.2014

Autorzy:
Dr Bartosz Marcinkowski

Polscy producenci produktów rolno-spożywczych, którzy chcą mocniej wyjść na rynki zagraniczne powinni postawić na efekt skali, a oprócz samego eksportu, inną możliwością postawienia nogi na dalekich rynkach są inwestycje kapitałowe i konsolidacja - mówił na panelu zatytułowanym Made in Poland podczas VII Forum Rynku Spożywczego i Handlu (FRSiH) Bartosz Marcinkowski, partner Praktyka Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć DZP.

- Eksport stanowi jeden z elementów rozwoju i wychodzenia poza Polskę, natomiast druga noga rozwijania działalności za granicą, czyli inwestycje kapitałowe i przejmowanie głównie istniejących firm stanowi - przynajmniej teoretycznie - metodę skokowego rozwoju i przyrostu masy krytycznej - mówił Bartosz Marcinkowski.

- Nabycie gotowych struktur stanowi metodę, która umożliwia skokowe zaistnienie na rynku obcym, co jest alternatywą dla żmudnego rozwoju organicznego - dodał.

  • Mówiąc o inwestycjach kapitałowych i konsolidacyjnych, to rozumiem też jednak i potrafię docenić działania, co do nabywania spółek i wchodzenia do krajów bliższych nam geograficznie czy kulturowo, niż wychodzenia z tego typu inwestycjami do krajów odległych, których dopiero się uczymy - powiedział również Marcinkowski.

Źródło: portalspozywczy.pl, 19 października 2014

Całość artykułu dostępna pod linkiem: http://www.portalspozywczy.pl/technologie/wiadomosci/polscy-producenci-przy-eksporcie-powinni-stawiac-na-efekt-skali-i-konsolidacje,106688.html

Bądź na bieżąco z DZP