Gdzie znajdę przystępnie podane, różnorodne informacje prawne?

Centrum prasowe DZP.

Jestem kandydatem ponad podziałami

21.05.2013

Autorzy:
Józef Palinka

Radca prawny musi wiedzieć, jak zakładać teczkę sprawy, jak rozmawiać z klientem. Aplikacja ma tego uczyć, bo inaczej byłaby bezsensownym przedłużeniem studiów

Rozmawiam z kandydatem na dziekana, prawda?
Tak.
To wielka niespodzianka tych wyborów. Dotąd nie udzielał się pan w radcowskim samorządzie. Znudził się pan prowadzeniem kancelarii?
Broń Boże! Działalność w samorządzie i prowadzenie praktyki zawodowej nie muszą się wykluczać. Prawdziwym nieszczęściem byłoby, gdyby we władzach korporacji funkcjonowali głównie ludzie, którzy mają dużo czasu; których głównym zajęciem jest
działalność w samorządzie. Taki mały zamknięty światek. A obok drugi świat, też zamknięty – radcowie prawni, którzy prowadzą praktykę, płacą składki i światem samorządu niewiele się interesują.
Pan ma ambicje przełamać ten schemat?
Chciałabym. Zawód radcy prawnego jest wykonywany w różnych formach. Władze powinny być emanacją wszystkich grup. Powinny reprezentować zarówno tych, którzy pracują w administracji, w firmach jako in house, jak i tych, którzy prowadzą własne kancelarie. Zdominowanie samorządu przez jedną z tych opcji, np. tę, której przedstawiciele mają najwięcej czasu, byłoby niezdrowe.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna, 21 maja 2013

Całość artykułu dostępna w załączonym pliku PDF

Bądź na bieżąco z DZP