Gdzie znajdę przystępnie podane, różnorodne informacje prawne?

Centrum prasowe DZP.

Będzie obowiązek sprzedaży prądu z OZE na giełdzie?

14.03.2018

Autorzy:
Rafał Hajduk

Będzie obowiązek sprzedaży prądu z OZE na giełdzie? Szykuje się ogromne zamieszanie.

W omówieniach proponowanej nowelizacji mało uwagi poświęca się zaproponowanemu nowemu art.72a ustawy o OZE, który wprowadza obowiązek sprzedaży na giełdzie energii elektrycznej wytworzonej do końca 2020 roku. Zgodnie z ustępem 1 proponowanego nowego artykułu obowiązek ten dotyczyłby wszystkich instalacji OZE z wyłączeniem tylko określonych typów mikroinstalacji lub małych instalacji – podkreśla Rafał Hajduk, partner w kancelarii prawniczej Domański Zakrzewski Palinka.

- Rafał Hajduk zwraca uwagę, że zaproponowany nowy art. 72a ustawy o OZE wprowadza obowiązek sprzedaży na giełdzie energii elektrycznej wytworzonej do końca 2020 roku.
- Wskazany wyżej obowiązek, zgodnie z ust. 1 proponowanego art. 72a, dotyczyłby, wszystkich instalacji OZE, z wyłączeniem tylko określonych typów mikroinstalacji lub małych instalacji.
- Rafał Hajduk ocenia, że nie ma żadnego uzasadnienia, żeby zmuszać do sprzedaży energii na giełdzie wytwórców energii z OZE, którzy nie korzystają z aukcyjnego systemu wsparcia i wierzy, że nie taka była intencja autorów nowelizacji.

Cały artykuł jest dostępny na stronie: http://energetyka.wnp.pl/bedzie-obowiazek-sprzedazy-pradu-z-oze-na-gieldzie-szykuje-sie-ogromne-zamieszanie,319256_1_0_0.html

Źródło: Wywiad Ireneusza Chojnackiego z Rafałem Hajdukiem, www.energetyka.wnp.pl, 14 marca 2018

Bądź na bieżąco z DZP