Gdzie znajdę przystępnie podane, różnorodne informacje prawne?

Centrum prasowe DZP.

Jak skutecznie wykorzystać potencjał telemedycyny w polskim systemie ochrony zdrowia?

22.06.2018

Dlaczego rola telemedycyny będzie rosła? Odpowiedź znajdą Państwo w raporcie "Jak skutecznie wykorzystać potencjał telemedycyny w polskim systemie ochrony zdrowia?" opracowanym przez Fundację Telemedyczna Grupa Robocza, organizację branżową powołaną w celu wspierania odpowiedzialnego rozwoju telemedycyny w Polsce.

Autorzy raportu, w tym nasi eksperci, Jan Pachocki i Paweł Kaźmierczyk, pragną zwrócić uwagę m.in. na dwa zasadnicze zjawiska związane z telemedycyną:

  • dynamiczny rozwój technologii cyfrowych skutkujący permanentnym wzrostem możliwości, które daje umiejętne wykorzystanie telemedycyny w opiece zdrowotnej,
  • rosnące zapotrzebowanie na szukanie innowacyjnych rozwiązań w ochronie zdrowia, w tym rozwiązań z zakresu e-zdrowia, zapewniających poprawę jakości i zwiększenie efektywności systemu, wynikające w szczególności ze starzenia się społeczeństwa w Europie, także w Polsce, oraz spadku dostępności kadr lekarskich.
 

Raport dostępny jest na stronie: http://telemedycyna-raport.pl/api/file/events/rtgr/DZP_raportTGR%20raport-www.pdf?utm_source=telemedico

Bądź na bieżąco z DZP