Gdzie znajdę przystępnie podane, różnorodne informacje prawne?

Centrum prasowe DZP.

Europa nie jest przygotowana na 5G. Za to polska nauczycielka została Bohaterem Europy

16.07.2018

Dziś przegląd prasy zagranicznej w specjalnym wydaniu. Jego autorem jest Wojciech Dziomdziora - radca prawny i counsel w kancelarii Domański Zakrzewski Palinka z wieloletnim doświadczeniem prawniczym w branży mediów, telekomunikacji i nowych technologii. Były członek KRRiT, pełnomocnik zarządu Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji ds. ochrony danych osobowych.

1. Koniec, już wszystko wiadomo. Puchar świata w rękach Francuzów.

Można zatem spokojnie jechać na wakacje. Lotniska jak co roku przeżywają oblężenie. Szczególnie w zwycięskiej Francji, gdzie wszyscy na jeden sygnał jadą na wakacje w tym samym czasie. W ubiegłym roku w szczycie wakacyjnego ruchu czas odprawy na głównych lotniskach Paryża wynosił nawet półtorej godziny. Dlatego władze lotnisk zdecydowały o zakupie i wprowadzeniu nowych systemów automatycznej kontroli bezpieczeństwa polegających na biometrycznych systemach rozpoznawania twarzy. Specjalne bramki zainstalowane były już kilka lat temu. Początkowo systemy kontroli biometrycznej oparte były na badaniu linii papilarnych. Później wprowadzono system rozpoznawania twarzy. Całość procedury kontrolnej trwała 30 sekund. Dzięki najnowszemu systemowi czas ten skraca się do 10 sekund. Podstawowa wada systemu jest taka, że służy on jedynie do obsługi dorosłych.

Pełna treść artykułu dostępna jest pod adresem: http://wyborcza.pl/7,156282,23678849,europa-nie-przygotowana-na-5g-za-to-polska-nauczycielka-zostala.html

Bądź na bieżąco z DZP