Jak pracuje mój partner prawny?

Aktualności.

Gospodarka odpadami na nowym blogu DZP dla środowiska

21.05.2012

Kancelaria Domański Zakrzewski Palinka uruchomiła kolejny specjalistyczny blog "DZP dla środowiska", który jest prowadzony przez prawników z Praktyki Infrastruktury i Energetyki. Blog skierowany jest do szerokiego grona osób zainteresowanych problematyką ochrony środowiska.

Celem bloga jest stworzenie platformy umożliwiającej komentowanie i wymianę poglądów na temat najciekawszych zagadnień związanych z realizacją inwestycji służących ochronie środowiska. Eksperci z kancelarii DZP będą przedstawiać swoje poglądy w celu lepszego przygotowania i efektywnej realizacji inwestycji infrastrukturalnych w sektorze ochrony środowiska lub z elementem środowiskowym. Chcieliby przyczynić się do znalezienia optymalnych rozwiązań systemowych, m.in. poprzez wskazywanie na liczne niedoskonałości i błędy w obowiązujących i projektowanych aktach prawnych oraz promowanie rozsądnych i logicznych interpretacji przepisów.

W najbliższym czasie Redakcja bloga będzie przede wszystkim odnosić się do kwestii związanych z tzw. „rewolucją odpadową”. Radykalne zmiany w systemie gospodarki odpadami komunalnymi budzą bowiem wiele wątpliwości interpretacyjnych, jak również emocji.

Tak jak w przypadku innych blogów DZP, kancelaria udostępnia publikowane treści na licencji Creative Commons. Idea takiej platformy jest warta popularyzacji, a narzędzie bardzo praktyczne dla użytkowników. Treści zamieszczone na blogu można dowolnie przedrukowywać zachowując wskazane na stronach procedury dotyczące praw autorskich.

Blog został zarejestrowany jako czasopismo i ma swoją redakcję, w skład której wchodzą: Katarzyna Kuźma (Redaktor naczelny), Marcin Krakowiak, Wojciech Hartung, Daniel Chojnacki, Anna Glapa, Sebastian Pietrzyk, Izabela Prokofi, Katarzyna Radzewicz, Magdalena Zabłocka, Karolina Szymczak i Przemysław Zdrajkowski.

Zapraszamy na nasz blog "DZP dla środowiska"!

Bądź na bieżąco z DZP