Jak pracuje mój partner prawny?

Aktualności.

DZP doradza przy modernizacji siedziby Ambasady RP w Wilnie

02.11.2016

Autorzy:
Tatyana Koryakina

Eksperci z kancelarii DZP doradzają spółce Warbud SA przy adaptacji XVII-wiecznego Pałacu Paców w Wilnie na nową siedzibę Ambasady RP na Litwie. Wileński Pałac Paców jest własnością państwa polskiego od 2007 roku, a w styczniu br. został rozstrzygnięty przetarg na kompleksową modernizację i adaptację zabytkowego budynku, którego zwycięzcą zostało polsko-litewskie konsorcjum w składzie: Warbud SA (lider) oraz UAB Lakaja. Wartość kontraktu to ponad 11 mln EUR.

Wsparcie kancelarii obejmuje doradztwo kontraktowe polegające na wsparciu wykonawcy w relacjach z zamawiającym. Projekt jest realizowany na Litwie, a prawem właściwym dla kontraktu jest prawo polskie z uwagi na fakt, iż zamawiającym jest Skarb Państwa - Ambasada RP w Republice Litewskiej.

O prestiżowym charakterze inwestycji świadczy m.in. serwis internetowy poświęcony przebudowie Pałacu Paców w Wilnie, którego DZP jest partnerem: http://palacpacow.pl

Z ramienia DZP projektem kierują Jerzy Sawicki, Senior Associata oraz Tatyana Koryakina, Associate w Praktyce Infrastruktury i Energetyki.

Bądź na bieżąco z DZP