Jak pracuje mój partner prawny?

Aktualności.

Wystawa „Zmiana przez design. Legal design”

17.10.2018

Autorzy:
Jędrzej Stępniowski

W dniach 1-31 października na terenie Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu, odbędzie się wystawa „Zmiana przez design”. Jej ideą jest pokazanie, jak szerokich zakresów i dziedzin dotyczy design oraz komunikacja wizualna – począwszy od płaskich infografik w prosty sposób wizualizujących złożone procesy legislacyjne, przez projekty zapewniające kompleksowe usługi z zakresu m.in. prawa autorskiego, po realizacje mające wpływ na zmianę postaw społecznych.

17 października zapraszamy na wernisaż oraz wprowadzenie kuratorskie.

Dzięki legal design, czyli połączeniu designu i prawa, okazało się, że umowa może być tak zaprojektowana, by konsument chciał ją doczytać do końca, a prawo autorskie wcale nie jest tak skomplikowane, jak się wydaje. Efekty pracy studentów grafiki można będzie zobaczyć w trakcie wystawy.

Wystawa została zorganizowana przez Katedrę Grafiki, przy wsparciu pracowników kierunku prawa Wydziału Prawa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu oraz naszej kancelarii – biura we Wrocławiu.

W trakcie oprowadzania kuratorskiego – poza dr Płuchowską i dr. Wszołkiem – o projekcie opowiedzą współpracujący z Katedrą Grafiki Jędrzej Stępniowski z naszej kancelarii oraz dr hab. Iwona Sierpowska, prof. Uniwersytetu SWPS i dr Mateusz Radajewski z Wydziału Prawa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu.

DZP jest patronatem tego wydarzenia.

Więcej informacji o wystawie znajdą Państwo na stronie organizatora: https://www.swps.pl/wroclaw/aktualnosci/18016-zmiana-przez-design-legal-design 

Bądź na bieżąco z DZP