Jak pracuje mój partner prawny?

Aktualności.

UWAGA na wiadomości z żądaniem płatności za fikcyjną fakturę

12.12.2018

Szanowni Państwo,

w ostatnich dniach otrzymaliśmy informację, że do niektórych z Państwa trafiają wiadomości od osób podszywających się pod naszą kancelarię. Są to wiadomości z żądaniem płatności za fikcyjną fakturę.

W związku z tym nieuczciwym działaniem, prosimy o wzmożoną czujność i informujemy, że przesyłanie faktur odbywa się tak jak dotychczas, wyłącznie za pośrednictwem adresów e-mail wskazanych w łączących nas umowach, z zastrzeżonej dla DZP domeny @dzp.pl lub bezpośrednio przez upoważnione do tego osoby.

W przypadku otrzymania wiadomości z fakturą, co do której macie Państwo wątpliwości, uprzejmie prosimy o podjęcie następujących działań:

  1. weryfikację czy wiadomość została przesłana z adresu o domenie @dzp.pl;
  2. weryfikację czy faktura jest zgodna wizualnie z poprzednimi fakturami wystawianomi przez DZP i czy zawiera wszystkie elementy prawidłowo wystawionego dokumentu;
  3. w przypadku dalszych wątpliwości WSTRZYMANIE PŁATNOŚCI za fakturę, do momentu potwierdzenia z DZP, że faktura rzeczywiście została wystawiona;
  4. przekazanie u Państwa w firmie wewnętrznej informacji o konieczności zachowania ostrożności do osób odpowiedzialnych za realizację płatności.

Ponieważ, jak ustaliliśmy próby wyłudzenia dokonywaną są z serwerów w różnych miejscach na świecie, niestety na razie nie mamy możliwości ich powstrzymania.

Z góry przepraszamy za zaistniałą sytuacje i ewentualne niedogodności. Jednocześnie informujemy, że w najbliższych dniach złożymy do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

Bądź na bieżąco z DZP