Jak pracuje mój partner prawny?

Aktualności.

Bank BNP Paribas szuka fintechów, z którymi otworzy bankowość. Rusza nabór do Akademii PSD2

22.07.2019

22 lipca ruszył nabór do Akademii PSD2. BNP Paribas chce pomóc najlepszym fintechom uzyskać licencje i wdrożyć rozwiązania, których realizacja stała się możliwa dzięki dyrektywie. Bank oferuje konsultacje, mentoring, pomoc w badaniach UX i możliwość nawiązania długoterminowej współpracy. Jesteśmy partnerem tej inicjatywy.

Wejście w życie dyrektywy unijnej, znanej jako PSD2 miało być początkiem ogromnych zmian na rynku usług płatniczych. Rewolucyjny zapał ambitnych fintechów studzi KNF. Sama technologia, nawet najlepsza, bowiem nie wystarczy. A o odpowiednie licencje, niezbędne do wprowadzania na rynek usług, nie jest łatwo.

Otwarta bankowość oparta o regulacje dyrektywy PSD2 stanowi rewolucję w sektorze finansowym, która stworzyła nowe perspektywy dla podmiotów niebankowych. Nowi gracze, dysponujący odpowiednim zapleczem technologicznym, mają szanse na wdrożenie nowych produktów finansowych dopasowanych do potrzeb klientów. DZP od wielu lat wspiera firmy z branży finansowej, które zmagają się z coraz bardziej szczegółowymi wymogami regulacyjnymi i oczekiwaniami organów nadzoru. Nasze doświadczenie będzie istotną pomocą dla podmiotów wchodzących na rynek – mówi Magdalena Skowrońska, Partner z Praktyki Rynków Kapitałowych i Instytucji Finansowych.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie banku BNP Paribas.

Bądź na bieżąco z DZP