Jak bezpiecznie prowadzić działalność w obliczu pandemii koronawirusa?

"Drogowskazy dla biznesu w dobie pandemii – mapa obszarów prawnych i biznesowych" - podręcznik dla przedsiębiorców

PODRĘCZNIK DLA PRZEDSIĘBIORCÓW: "Drogowskazy dla biznesu w dobie pandemii – mapa obszarów prawnych i biznesowych"

20.03.2020

Znaleźliśmy się w trudnych czasach –  WHO ogłosiło stan pandemii, a polski rząd wprowadził stan zagrożenia epidemicznego i zamknął polskie granice. Zmiany wprowadzane są dynamicznie i w każdej chwili mogą być podejmowane dalsze decyzje.

Zaistniała sytuacja niesie za sobą poważne konsekwencje i wiele wyrzeczeń – obywatele #ZostająWDomu, firmy przerzucają się na pracę w trybie zdalnym, powstają wzajemne grupy społecznego wsparcia #WidzialnaRęka. 

To wszystko wymaga od przedsiębiorców elastyczności, wypracowania nowych rozwiązań biznesowych – i to zarówno od tych najmniejszych, jednoosobowych działalności gospodarczych, jak i wielkich międzynarodowych korporacji. Brak odpowiedniego dostosowania się do aktualnej sytuacji, może doprowadzić do szeregu negatywnych konsekwencji dla przedsiębiorców.

Działanie pro publico bono od zawsze było dla nas wartością, dlatego też w tej wyjątkowo trudnej społecznie i gospodarczo sytuacji postanowiliśmy podzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem z polskimi przedsiębiorcami. Mamy nadzieję, że choć w ten sposób uda nam się Państwa wesprzeć.

Przekazujemy w Państwa ręce podręcznik "Drogowskazy dla biznesu w dobie pandemii – mapa obszarów prawnych i biznesowych" – zebraliśmy w nim wątpliwości i pytania zadawane nam przez naszych klientów oraz zaprzyjaźnionych przedsiębiorców, reprezentujących różne branże, formy prawne, poziomy przychodów i potrzeb. Staraliśmy się, aby nasze odpowiedzi były zwięzłe i klarowne i stanowiły realną pomoc w tym trudnym czasie.

Publikacja jest dostępna w linku "Drogowskazy dla biznesu w dobie pandemii – mapa obszarów prawnych i biznesowych"

Bądź na bieżąco z DZP