4000 osób personelu medycznego na kwarantannie?

Najważniejsze wytyczne w zakresie telemedycyny - bezpłatnie na stronie telemedycyna-poradnik.pl

TELEMEDYCYNA w walce z epidemią. Najważniejsze wytyczne dla lekarzy i pacjentów

02.04.2020

Koronawirus przenosi się drogą kropelkową, co oznacza, że najłatwiej zarazić się nim wskutek bliskiego kontaktu z zakażoną osobą. Każde wyjście z domu, w tym wizyta u lekarza, wiąże się więc z ryzykiem zakażenia. Telemedycyna umożliwia konsultację medyczną na odległość. W czasie, gdy 4000 osób personelu medycznego jest na kwarantannie, znaczenie teleporad jest nie do przecenienia. Korzystanie z tej formy pomocy m.in. w związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem jest zalecane m.in. przez Ministerstwo Zdrowia, Narodowy Fundusz Zdrowia oraz Rzecznika Praw Pacjenta.

Kancelaria DZP jest jednym z członków założycieli Fundacji Telemedyczna Grupa Robocza, która od wielu lat działa na rzecz rozwoju telemedycyny w Polsce.

Nasi prawnicy we współpracy z czołowymi krajowymi ekspertami z zakresu e-zdrowia opracowali najważniejsze wytyczne w zakresie telemedycyny dla lekarzy i pacjentów, które są dostępne bezpłatnie na stronie telemedycyna-poradnik.pl 

 

Zachęcamy do ich wykorzystywania i jak najszerszego udostępniania.

Materiały uzyskały patronat m.in. Ministra Zdrowia, Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia oraz Rzecznika Praw Pacjenta.

Aktualne informacje związane z telemedycyną można śledzić w mediach społecznościowych TGR:

Facebook: https://bit.ly/3dNgGWF

Twitter: https://bit.ly/2xHaijf

LinkedIn: https://bit.ly/3aDtPzv

Jeżeli są Państwo osobami wykonującymi zawód medyczny lub reprezentują podmioty lecznicze oraz mają Państwo wątpliwości prawne związane z obecnymi wyzwaniami, potrzebują doradztwa przy kolejnych działaniach, szkoleń lub wsparcia w przygotowaniu procedur, służymy naszą pomocą. Zespół healthcare kancelarii DZP posiada unikatowe doświadczenie w zakresie e-zdrowia i obsłudze prawnej podmiotów leczniczych.
Jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Bądź na bieżąco z DZP