Kto jest Twoim ulubionym autorem?

Alerty DZP.

Zmiany w refundacji w związku z projektem ustawy związanym z wdrażaniem rozwiązań w obszarze e-zdrowia

16.07.2019

Autorzy:
Marcin Pieklak
Katarzyna Rumiancew
Kinga Frelas
Katarzyna Pałka

W dniu 11 lipca 2019 r. do Sejmu trafił rządowy projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z wdrażaniem rozwiązań w obszarze e-zdrowia. Projekt ustawy został przygotowany przez Ministra Zdrowia i swoim przedmiotem obejmuje materię kilkunastu ustaw, w tym w szczególności ustawy o refundacji. Projekt został skierowany do I czytania w Komisji Zdrowia, które planowane jest na 16 lipca br.

Niezależnie od tego czekają nas również kolejne zmiany dotyczące określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne w zakresie programy lekowe. W najnowszym projekcie zarządzenia Prezesa NFZ proponowana jest modyfikacja związana z zabezpieczeniem terapii pacjentów leczonych w ramach programów lekowych w przypadku braku dostępności leków. Konieczność przedmiotowej zmiany wskazywaliśmy już wielokrotnie, jak również propozycję rozwiązania wzorowanego na regulacji katalogu chemioterapii, która została wykorzystana w projekcie zarządzenia.

Pragniemy zachęcić Państwa do zapoznania się z poniższym opracowaniem przedstawiającym główne zmiany, jakie zgodnie ze wskazanymi projektami mają zostać wprowadzone w zakresie refundacji.

Bądź na bieżąco z DZP