Gdzie będę za dziesięć lat?

Kariera w DZP.

Zakończyliśmy pierwszy warsztat z cyklu DZP Life Sciences Academy

31.03.2023

W środę, 29 marca odbył się pierwszy warsztat w ramach DZP Life Sciences Academy – cyklu szkoleń z zakresu prawa medycznego i farmaceutycznego organizowanego przy współpracy z Kołem Naukowym Prawa Medycznego i Farmaceutycznego „Ius et Medicina” z Uniwersytetu Warszawskiego.

Eksperci z Life Sciences - Michał Czarnuch, Partner i Szef Praktyki oraz Paweł Kaźmierczyk, Senior Associate - poprowadzili szkolenie Telemedycyna – jak zmieniliśmy przepisy umożliwiając udzielanie świadczeń telemedycznych.

Telemedycyna stała się bardzo popularna głównie za sprawą pandemii COVID-19, która wymusiła poszukiwanie nowych form kontaktu z lekarzami. O ile podobne sytuacje najczęściej „zaskakują” prawodawcę, o tyle w tym przypadku byliśmy przygotowani – nasz system prawny wyraźnie umożliwiał udzielanie teleporad. Przepisy dające zielone światło telemedycynie weszły w życie już w grudniu 2015 r., m.in. za sprawą działań Fundacji Telemedyczna Grupa Robocza, której współzałożycielem i członkiem jest kancelaria DZP.

Podczas warszatu przybliżyliśmy:

  • historię zmian prawnych związanych z rozwojem telemedycyny w Polsce,
  • bariery, które udało się przezwyciężyć,
  • korzyści, które udało się osiągnąć,
  • a także obecne wyzwania związane z e-zdrowiem i telemedycyną. 

Bardzo dziękujemy za spotkanie i tak liczne uczestnictwo!

Szczegółowe informacje na temat kolejnych warsztatów znajdziecie na stronie wydarzenia (link).

aktualności

Bądź na bieżąco z DZP