Gdzie będę za dziesięć lat?

Kariera w DZP.

Zapraszamy na warsztat prowadzony przez Wojciecha Wydmańskiego - „Notyfikacja przepisów technicznych do Komisji Europejskiej jako element procesu legislacyjnego”

18.05.2023

Wszystkich studentów zainteresowanych obszarem regulacji i legislacji zapraszamy na warsztat Notyfikacja przepisów technicznych do Komisji Europejskiej jako element procesu legislacyjnego, który odbędzie się w czwartek, 25 maja br. o godzinie 18:00 w budynku Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Organizatorem wydarzenia jest Koło Naukowe Prawa Konstytucyjnego "Spiritus Constitutionis", zaś prelegentem będzie Wojciech Wydmański z zespołu Doradztwa Regulacyjnego i Legislacyjnego. Wojtek jest nie tylko absolwentem Wydziału Prawa i Administracji UŚ, ale również wieloletnim członkiem Koła oraz jego byłym prezesem. 😊

Spotkanie będzie dotyczyć procedury notyfikowania przepisów technicznych przez państwa członkowskie do Komisji Europejskiej (tzw. notyfikacji technicznej). Jest to interesujący element procesu legislacyjnego, pozwalający poznać opinie instytucji unijnych oraz innych państw członkowskich o projektowanym akcie prawnym mającym znaczenie dla regulacji gospodarczych. Ponadto notyfikacja techniczna może powodować zawieszenie prac legislacyjnych nad projektem aktu prawnego, co może decydować, czy wejdzie on w życie.

Szczegóły znajdziecie na stronie wydarzenia (link).

 

aktualności

Bądź na bieżąco z DZP