Gdzie będę za dziesięć lat?

Kariera w DZP.

DZP Life Sciences Academy za nami!

31.05.2023

W poniedziałek, 29 maja odbyło się ostatnie spotkanie z cyklu DZP Life Sciences Academy i tym samym zakończyliśmy pierwszą edycję wydarzenia realizowanego wspólnie z Kołem Naukowym Prawa Medycznego i Farmaceutycznego „Ius et Medicina” z Uniwersytetu Warszawskiego.

Warsztat Standard odżywiania pacjentów – od prostej bułki z dżemem po złożony problem prawny poprowadzili Michał Czarnuch oraz Paweł Kaźmierczyk z Praktyki Life Sciences.

Przepisy prawa nie określają standardu odżywiania pacjentów leczonych w polskich szpitalach. Jednocześnie mamy z tym duży problem, na co zwracał uwagę m.in. Rzecznik Praw Obywatelskich. Jakość żywienia różni się w zależności od placówki, występują problemy z wielkością porcji pokarmowych, brakiem urozmaicenia posiłków, ich małej częstotliwości czy wychłodzeniem dań podawanych „na ciepło”. Problemy z zapewnieniem odpowiedniego wyżywienia przekładają się na gorszy stan zdrowia niektórych grup pacjentów, w szczególności w obszarze takim jak onkologia.

Podczas warsztatu nasi eksperci opowiedzieli o obecnych problemach i wyzwaniach związanych z prawną regulacją żywienia pacjentów oraz o tym, jak zmienić przepisy i wprowadzić standard, który zobowiąże szpitale do mierzenia poziomu odżywienia pacjentów onkologicznych.

Na spotkaniu przedstawiliśmy również wyniki konkursu na kazus. Otrzymaliśmy wiele prac na naprawdę wysokim poziomie, z których ciężko było wybrać najlepszą. W związku z tym autorów czterech najlepszych - Zuzannę Osiej, Franciszka Ignacego Fortunę, Krystynę Paszko oraz Jakuba Dudka - zaprosiliśmy na dogrywkę, która wyłoni Laureata. ? Zwycięzcę zaprosimy na płatne praktyki w zespole Life Sciences. Niemniej, już teraz wszystkim bardzo gratulujemy!

Dodatkowo, nagrodę specjalną za wskazanie – prawidłowej pod kątem przepisów Reguły 11 Załącznika VIII Rozporządzenia 2017/745 - propozycji wyrobu medycznego w formie oprogramowania, który będzie klasyfikowany jako klasa I otrzymała Zuzanna Osiej – serdecznie gratulujemy!

Dziękujemy za liczne uczestnictwo i aktywny udział w spotkaniu oraz całym cyklu! Do zobaczenia w kolejnym roku akademickim! ?

 

 

aktualności

Bądź na bieżąco z DZP