Gdzie będę za dziesięć lat?

Kariera w DZP.

DZP Parterem Głównym III Ogólnopolskiej Konferencji Prawa Rynku Kapitałowego

11.04.2024

16 kwietnia odbędzie się III Ogólnopolska Konferencja Prawa Rynku Kapitałowego, podczas której zostanie podjęta dyskusja dotycząca prawa spółek, rynku giełdowego, inwestycji czy prawa finansów i instrumentów finansowych. Wydarzenie organizowanie jest przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa (ELSA Poland), a DZP jest jego Partnerem Głównym.

Konferencja składa się z trzech paneli eksperckich, a wśród omawianych tematów znajdą się m.in. nowe rozwiązania technologiczne w obliczu nowelizacji Kodeksu Spółek Handlowych, transgraniczne przekształcenia i podział spółek, automatyzacja procesów rynku finansowego, inwestowanie odpowiedzialne społecznie czy ład korporacyjny i ochrona inwestorów mniejszościowych.

Wydarzenie zakończy się panelem dyskusyjnym moderowanym przez Piotra Jackowskiego z Praktyki Rynków Kapitałowych i Instytucji Finansowych DZP. Piotr wraz z zaproszonymi ekspertami odpowiedzą na pytanie czy zielona transformacja gospodarki zdefiniuje na nowo rynek kapitałowy.

Konferencja jest skierowana zarówno do studentów prawa, ekonomii, finansów oraz kierunków pokrewnych, a także do ekspertów i praktyków. Odbędzie się stacjonarnie w gmachu Szkoły Głównej Handlowej z możliwością dołączenia online na platformie Clickmeeting. Zapraszamy do udziału i zapisów poprzez link.

Natomiast 18 kwietnia w murach Giełdy Papierów Wartościowych tematykę zielonej transformacji podsumuje w ramach side eventu dr Joanna Róg-Dyrda, Counsel z Praktyki Rynków Kapitałowych i Instytucji Finansowych. Obecnie wiele mówi się o ESG w kontekście rynku kapitałowego. Jakie ma znaczenie dla jego uczestników? Czy prowadzone dyskusje i rozważania to tylko „hot topic” czy jednak nowa rzeczywistość? Czy to szansa na rozwój czy może szereg komplikacji? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będziemy mogli poznać w trakcie spotkania z Joanną.

Zapraszamy do zapisów poprzez link.

aktualności

Bądź na bieżąco z DZP