Gdzie będę za dziesięć lat?

Kariera w DZP.

DZP partnerem merytorycznym III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy z Rachunkowości i Podatków

11.04.2019

12 kwietnia 2019 roku odbył się finał III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy z Rachunkowości i Podatków, nad którym DZP po raz drugi objęło patronat merytoryczny.

Inicjatywa działającego przy Akademii Leona Koźmińskiego KN „Audytor” we współpracy z  kancelarią Domański Zakrzewski Palinka (partner merytoryczny) oraz firmą Vistra (partner merytoryczny oraz sponsor) skierowana jest do wszystkich studentów uczelni wyższych na terenie całej Polski zainteresowanych zagadnieniami związanymi z podatkami i rachunkowością.

Tematyka tegorocznej edycji konkursu obejmowała następujące zagadnienia:

  • Ujmowanie i wycena operacji gospodarczych oraz sprawozdawczość finansowa według Ustawy o Rachunkowości.
  • Opodatkowanie podatkiem dochodowym od osób fizycznych, podatkiem od towarów i usług, podatkiem od nieruchomości, podatkiem od spadków i darowizn oraz ogólne unormowania prawa podatkowego.

O godz. 12:00 Finaliści zmierzyli się z zadaniami przygotowanymi przez partnerów merytorycznych. Zwycięzcy w ramach nagrody otrzymali płatne praktyki w DZP.

O godz. 15:00 Artur Nowak, Partner Praktyki Podatkowej wygłosił prelekcję „Zmiany w przepisach o KAS w zakresie korekty deklaracji podatkowej po doręczeniu wyniku kontroli celno-skarbowej jako przykład nowej polityki państwa w obszarze procedur”.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie: https://www.kozminski.edu.pl/konkursrachunkowosc/

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

aktualności

Bądź na bieżąco z DZP