Gdzie będę za dziesięć lat?

Kariera w DZP.

V edycja Konkursu Arbitrażowego Lewiatan

07.06.2016

lewiatan SA logo

Już 16 i 17 czerwca 2016 odbędą się finały V edycji Konkursu Arbitrażowego Lewiatan (KAL). DZP jako "Kancelaria wspierająca" będzie gościła uczestników ustnego etapu konkursu w dniu 16 czerwca 2016.

KAL jest pierwszym konkursem typu moot courts opartym na symulacjach postępowań sądowych oraz arbitrażowych prowadzonych w fikcyjnych stanach faktycznych. Konkurs adresowany jest do aplikantów adwokackich i radcowskich z całej Polski, jego celem jest popularyzacja arbitrażu oraz promocja nowoczesnych rozwiązań służących szybkiemu rozstrzyganiu sporów. V edycja KAL dotyczy sporu na tle realizacji umowy wdrożeniowej systemu informatycznego.

Organizatorami KAL są: Sąd Arbitrażowy przy Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan oraz Young Arbitration Practitioners in Poland at the Lewiatan Court of Arbitration.

Konkurs składa się z dwóch obowiązkowych części – ustnej i pisemnej. Uczestnicy konkursów wcielają się w role pełnomocników procesowych stron, opracowują strategię prowadzenia sprawy, przygotowują pisma procesowe oraz reprezentują strony podczas symulowanych rozpraw.

W tym roku w skład zespołu orzekającego podczas różnych etapów konkursów z ramienia DZP zasiadają: Paweł Lewandowski, Partner i Maciej Orkusz, Senior Associate w Praktyce Postępowań Spornych oraz Tadeusz Piątek, Counsel w Praktyce IP&TMT. W samym konkursie wezmą też udział młodzi prawnicy z naszej kancelarii – Beata Cieszyńska i Tatyana Koryakina.

Szczegóły Konkursu: http://www.sadarbitrazowy.org.pl/pl/podstrony/konkurs-arbitrazowy-lewiatan-2016.html

Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia!

aktualności

Bądź na bieżąco z DZP