Co słychać w DZP?

Nasze aktualne projekty.

Algonquin sprzedał jeden z najlepszych hoteli 5* w Polsce

28.02.2017

Algonquin, paneuropejski inwestor i operator hotelowy, przy wsparciu DZP, sprzedał jeden z najlepszych i najbardziej dochodowych hoteli w Polsce - Sheraton Grand Kraków. Nabywcą jest Invesco Real Estate, globalna spółka zarządzająca inwestycjami. Całkowita wartość transakcji wyniosła 70 mln EUR.

Transakcja była złożona, a dodatkowym wyzwaniem - co nie należy do rzadkości w branży hotelarskiej - było utrzymanie dobrych relacji z siecią Starwood, właścicielem marki Sheraton.

Nie bez znaczenia dla wagi transakcji ma prestiż i uznanie, jakim cieszy się hotel Sheraton Grand Kraków na rynku usług hotelarskich - Kraków jest najczęściej odwiedzanym przez zagranicznych turystów miastem w Polsce. Zbycie obiektu wzbudziło duże zainteresowanie branżą, zarówno w Polsce, jak i za granicą.

We wsparcie Algonquin po stronie DZP byli zaangażowani: szef projektu - Bartosz Marcinkowski, Partner, Marcin Kuliński, Senior Associate, Agata Iżyk, Associate (Praktyka Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć), Magdalena Skowrońska, Partner, Paulina Armada-Rudnik, Associate (Praktyka Rynków Kapitałowych i Instytucji Finansowych) oraz Joanna Wierzejska, Tax Partner (Praktyka Podatkowa).

DZP współpracowało przy transakcji także z belgijskim doradcami Algonquin z kancelarii Hirsch & Vanhaels.

Bądź na bieżąco z DZP