Co słychać w DZP?

Nasze aktualne projekty.

Nabycie ZT w Bodaczowie przez Glencore

01.12.2011

Autorzy:
Andrzej Foltyn
Magdalena Skowrońska
Piotr Jackowski

Kancelaria doradzała Glencore, jednemu z największych na świecie podmiotów zajmujących się obrotem szeroką gamą towarów i surowców, w projekcie nabycia spółki Zakłady Tłuszczowe w Bodaczowie, połączonego z jednoczesną restrukturyzacją zobowiązań spółki wobec funduszu mezzanine oraz banków.

Transakcja została przeprowadzana w trudnej finansowo i złożonej (z uwagi na strukturę właścicielską) sytuacji nabywanej spółki. W wyniku jej szybkiego przeprowadzenia, z sukcesem udało się rozpocząć wdrażanie działań naprawczych skutkujących uregulowaniem zobowiązań spółki wobec podmiotów finansujących oraz kilku tysięcy dostawców, przywróceniem produkcji zakładu, a także dostaw produktów do kontrahentów.

Doradztwo kancelarii polegało na kompleksowej pomocy prawnej i podatkowej obejmującej m. in. opracowanie i wdrożenie strategii postępowania wynikającej z trudnej sytuacji finansowej spółki, przygotowanie dokumentacji transakcyjnej, a także negocjacje z dotychczasowymi wspólnikami oraz instytucjami finansującymi. Kancelaria doradzała również w wielu aspektach restrukturyzacji działalności spółki.

Projekt został zrealizowany przez zespół Praktyki Rynków Kapitałowych i Instytucji Finansowych, pod kierunkiem Andrzeja Foltyna i Magdaleny Skowrońskiej. Prace koordynował Piotr Jackowski.

Bądź na bieżąco z DZP