Moi doradcy?

DZP doradcą Impax Asset Management przy transakcji sprzedaży farmy wiatrowej

DZP doradcą Impax Asset Management przy transakcji sprzedaży farmy wiatrowej

27.08.2019

Kancelaria DZP doradzała Impax Asset Management w transakcji sprzedaży farmy wiatrowej o mocy 42 MW w Kisielicach na rzecz funduszu inwestycyjnego Green Investment Group.

W ramach transakcji, Impax New Energy Holdings Cooperatief W.A, podmiot należący do NEF2 (fundusz inwestycyjny w sektorze energetyki wiatrowej) i zarządzany przez Impax Asset Management sprzedał 100% udziałów w farmie wiatrowej, zlokalizowanej na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, na rzecz funduszu zarządzanego przez Macquarie Group Ltd.

Farma wiatrowa w Kisielicach działa od 2014 r. i obejmuje 21 turbin E82 Enecron, które mogłyby zasilić wystarczającą ilością energii elektrycznej 45 590 gospodarstw domowych rocznie.

Kancelaria DZP doradzała Impax Asset Management podczas całego procesu transakcji. Pracami DZP kierował Rafał Hajduk, Partner i Szef Zespołu Energetycznego, a w skład zespołu transakcyjnego wchodzili eksperci z Praktyki Infrastruktury i Energetyki: dr Krzysztof Fliszkiewicz, Senior Associate oraz Grzegorz Filipowicz, Senior Associate.

Bądź na bieżąco z DZP